O malotraktoroch

Malotraktory sú v dnešnej dobe neodmysliteľným pomocníkom súkromne hospodáriacich poľnohospodárov, farmárov, záhradníkov, lesníkov, firiem poskytujúcich technické služby a nie v poslednom rade obecných úradov na rôzne práce ako napr. kosenie, terénne práce, prevážanie materiálu, vŕtanie, oranie, bránenie, postrekovanie, odstraňovanie snehu, valcovanie , hnojenie a mnoho ďalších užitočných úkonov.

Prevádzkové náklady na malotraktor sú neporovnateľne nižšie ako na väčší stroj a v prípade, že obhospodarujete plochy menšie ako niekoľko desiatok hektárov, značne ušetríte voči prevádzkovaniu veľkého traktora. Nejeden z našich zákazníkov s prekvapením zisťuje, že po celodennej prevádzke stroja ubudlo len striedme množstvo paliva z nádrže malotraktora. Vzhľadom na malé rozmery takéhoto stroja je možné ho uskladňovať kdekoľvek. Na ovládanie týchto strojov je potrebná minimálna sila a všetky pracovné operácie sú pohodlne ovládateľné z miesta vodiča. Ďalšou veľkou výhodou je , že malotraktory nie sú vybavované EČ-ŠPZkou. Pri používaní malotraktorov na verejných komunikáciách prosím nezabudnite, že toto podlieha schvaľovaniu príslušného dopravného inšpektorátu. V súčastnej dobe značky typu "C".

himomoto

Prijmite prosím od nás niekoľko dôležitých rád, ktoré Vám pomôžu pri výbere traktora pre Vaše potreby.
Pri nákupe malotraktora je dôležité poradiť sa s predávajúcim o veľkosti a sile stroja pre Vaše potreby, aby stroj bez väčších problémov zvládol práce s náradiami ktoré ste si zakúpili, a či stroj je dostatočne výkonný na prácu, ktorú chcete s ním najčastejšie vykonávať a či má primeranú váhu a výkon k použitému náradiu. Vždy doporučujeme zakúpiť stroj s výkonovou rezervou aspoň 30% - predĺžite tým životnosť stroja. Pri nákupe stroja si vždy zistite jeho vek, budete prekvapení, že dnes ponúkané stroje k predaju v cenovej kategórii do 3 000€ sú staršie ako 30 až 40 rokov/na tieto stroje už neexistujú súčiastky ani v Japonsku. Je dôležité informovať sa na záručné podmienky pri kúpe stroja. 
 Informujte sa na servisné podmienky, pokiaľ sa kupuje stroj bez servisného zázemia, vystavujete sa nebezpečenstvu, že pri prvej poruche budete majiteľom nepojazdnej hromady železa. Pri kúpe stroja na súkromný inzerát alebo od pokútnych zahraničných a domácich predajcov  si overte či ponúkaný stroj nepochádza z trestnej činnosti, vyhnete sa tak možným zbytočným komplikáciám. Preverte si referencie o predajcovi, môžete sa tak vyhnúť sklamaniu z toho že pri Vašich prvých problémoch Vám nikto nebude dvíhať telefón.


 Informujte sa u predajcu, či je priamym dovozcom strojov z Japonska, ak nie vystavujete sa nebezpečenstvu že pri nákupe stroja platíte aj ziskovú maržu sprostredkovateľa.. Pokiaľ stroj chcete používať profesionálne, tak sa informujte či v prípade poruchy Vášho stroja Vám predajca vie zabezpečiť náhradný stroj na nevyhnutnú dobu trvania opravy. Informujte sa,či Vám poskytne predajca dovoz zakúpeného stroja zdarma, nakoľko táto služba je u väčšiny slušných predajcov bežná. Nezabúdajte, že pri kúpe stroja v zahraničí sa vystavujete riziku  obtiažnej reklamácii, poplatky za právnikov v EU sú podstatne vyššie ako v SR. K zakúpenému stroju vždy žiadajte kompletné predvedenie funkčnosti. Verím že týchto pár riadkov Vám napomôže pri výbere a nákupe stroja a zvýši Vašu spokojnosť.

    

     V prípade, že sa rozhodnete  japonský malotraktor zakúpiť od nás, dovoľte aby sme Vám zagratulovali. Získate verného pomocníka, s ktorým sa práca mení na hobby a povinnosť na príjemný zážitok a na každé jeho použitie sa budete vopred tešiť. Tešíme sa na každého nového zákazníka.

AUTOGABRIELLA MALOTRAKTORY s.r.o.
NÁVRAT NA HLAVNÚ STRÁNKU